Ve výběru:

Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají

Tvarování stromů: Jak na správný řez

Víte, jak tvarovat okrasný strom a jak provádět správný řez, který dřevině neublíží?

Tvarování je třeba provádět citlivě, aby zapěstovaný tvar bonsaje zůstal pokud možno stejný. Ideální jsou ostré ruční nůžky na živý plot, jimiž po vyrašení odstříháte části nových výhonů.

Kdy je vhodný čas na řez a střih stromu

S řezem musíte začít brzy, v době kdy jsou stříhané výhonky ještě měkké, nevyzrálé. Zásah do dřeviny by neměl být drastický. Staré dřevnaté větvičky půjdou stříhat výrazně hůře a nemusejí obrůst!

Střih je nutno během roku alespoň jedenkrát opakovat – záleží vždy na tom jak vaše rostlina přirůstá. Bujně rostoucí můžete tvarovat i třikrát během jednoho vegetačního období.

Nejčastěji se řez provádí v průběhu června, většinou pak ještě jednou v průběhu srpna.

» Zobrazit okrasné stromy skladem

Jak na správný řez

Řez je nutno provádět v klidu a s rozmyslem, aby nedošlo k poškození stromku. V případě, že máte nůžky elektrické, je nutné provádět řez se zvýšenou opatrností.

Bez pravidelného řezu se výrazně naruší charakter bonsaje a může dojít až k jejímu znehodnocení! Pravidelný řez je podmínkou úspěchu každého pěstitele bonsají. Pokud se na takový zásah necítíte, je dobré se obrátit na specializovanou zahradnickou firmu, která vám alespoň zpočátku pomůže.

Ochrana po řezu

Po každém řezu je nutné, pokud není vyloženě mokro, strom důkladně zalít. V případě častějšího opakování řezu je vhodné rostlinu po druhém řezu mírně přihnojit, nejlépe formou kapalného hnojiva aplikovaného spolu se zálivkou. V žádném případě však není dobré zvyšovat dávku hnojení nad rámec údajů uvedených v příbalovém letáku hnojiva. Mohlo by tak dojít ke spálení kořenů.

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

Přihlaste se k odběru videí

YouTube kanál IMPEKA »

0 Kč0 produktů

Výběr