Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají
Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají
Víte, jak tvarovat okrasný strom a jak provádět správný řez, který dřevině neublíží?
Tvarování je třeba provádět citlivě, aby zapěstovaný tvar bonsaje zůstal pokud možno stejný. Ideální jsou ostré ruční nůžky na živý plot, jimiž po vyrašení odstříháte části nových výhonů.
S řezem musíte začít brzy, v době kdy jsou stříhané výhonky ještě měkké, nevyzrálé. Zásah do dřeviny by neměl být drastický. Staré dřevnaté větvičky půjdou stříhat výrazně hůře a nemusejí obrůst!
Střih je nutno během roku alespoň jedenkrát opakovat – záleží vždy na tom jak vaše rostlina přirůstá. Bujně rostoucí můžete tvarovat i třikrát během jednoho vegetačního období.
Nejčastěji se řez provádí v průběhu června, většinou pak ještě jednou v průběhu srpna.
» Zobrazit okrasné stromy skladem
Řez je nutno provádět v klidu a s rozmyslem, aby nedošlo k poškození stromku. V případě, že máte nůžky elektrické, je nutné provádět řez se zvýšenou opatrností.
Bez pravidelného řezu se výrazně naruší charakter bonsaje a může dojít až k jejímu znehodnocení! Pravidelný řez je podmínkou úspěchu každého pěstitele bonsají. Pokud se na takový zásah necítíte, je dobré se obrátit na specializovanou zahradnickou firmu, která vám alespoň zpočátku pomůže.
Po každém řezu je nutné, pokud není vyloženě mokro, strom důkladně zalít. V případě častějšího opakování řezu je vhodné rostlinu po druhém řezu mírně přihnojit, nejlépe formou kapalného hnojiva aplikovaného spolu se zálivkou. V žádném případě však není dobré zvyšovat dávku hnojení nad rámec údajů uvedených v příbalovém letáku hnojiva. Mohlo by tak dojít ke spálení kořenů.
Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »
© IMPEKA s.r.o. | všeobecné obchodní podmínky
ochrana osobních údajů | cookies
Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby