Ve výběru:

Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají

Tipy, rady, novinky

Jalovec čínský - Juniperus chinensis 'Sulphur Spray'

Jalovec čínský ‘Sulphur Spray’: Odolný krasavec s exotickým původem

V tomto článku se podíváme na jalovec čínský ‘Sulphur Spray’, okouzlující doplněk do okrasných zahrad, který kombinuje odolnost s nevšedním vizuálním efektem. Jeho jemné jehlice mění svou barvu z krémově bílé na světle sírově žlutou, což z něj činí atraktivní prvek v jakékoliv zahradní kompozici. Dozvíte se vše o jeho pěstování, výhodách a možnostech využití v různých zahradních úpravách.

Borovice kleč - Pinus mugo 2

Borovice kleč ‘Pumilio’: Symbol horské odolnosti ve vaší zahradě

Představujeme vám borovici kleč ‘Pumilio’, skutečný klenot mezi jehličnany, který vnáší do vaší zahrady nejen krásu, ale i odolnost a nízký vzrůst. Tato rostlina je skvělou volbou pro malé zahrady, skalní výsadby nebo jako elegantní solitéra. V tomto článku se dozvíte o jejích nenáročných požadavcích na péči, vysoké mrazuvzdornosti a unikátním vzhledu, jenž přináší do každé zahrady kousek přírodní krásy a harmonie.

2574 - Cypřišek hrachonosný - Chamaecyparis pisifera 'Filifera Nana'

Cypřišek hrachonosný ‘Filifera Nana’: Nenáročný atraktivní společník

Při hledání nenáročné a atraktivní rostliny, která oživí vaši zahradu, je cypřišek hrachonosný ‘Filifera Nana’ skvělou volbou. Tento trpasličí kultivar přináší do venkovního prostoru eleganci a krásu s minimálními nároky na údržbu. V tomto článku se dozvíte o jedinečných vlastnostech tohoto okrasného stromku, od jeho kompaktního tvaru až po snadné pěstování. Zjistíte, jak může ‘Filifera Nana’ obohatit vaši zahradu a stát se její ozdobou.

Tis červený - Taxus baccata

Tis červený ‘Washingtonii’: Zelený poklad se žlutým nádechem

V tomto článku se podíváme na tis červený ‘Washingtonii’, očarující a elegantní stromek, který se může stát centrálním prvkem vaší zahrady. Představuje jedinečnou kombinaci historického původu, estetiky a praktického využití. Poskytneme vám přehled o tom, jak tuto vzácnou odrůdu pěstovat, jaké má nároky a jak ji můžete začlenit do zahrady.

Okrasný solitérní kámen v zahradě - 26 (Autor vizualizace: IMPEKA s.r.o.)

Jak vybrat a zakomponovat solitérní kámen do zahrady: Symbióza přírody a umění

Zahrada je místem klidu, odpočinku a harmonie. Jedním ze způsobů, jak do ní vnést jedinečný charakter a vizuální dojem, je použití solitérních kamenů. Tyto ručně tvarované okrasné kameny mohou proměnit každý venkovní prostor v umělecké dílo. Zde je několik tipů, jak vybrat a zakomponovat solitérní kámen do vaší zahrady.

Jalovec prostřední - Juniperus ×media

Jalovec prostřední ‘Mint Julep’: Stálezelená elegance do každé zahrady

V tomto článku se podíváme na svěže zelený kultivar jalovce prostředního ‘Mint Julep’. Je synonymem pro nenáročnou krásu a praktičnost. Dozvíte se vše o jeho původu a charakteristických rysech včetně toho, jak jeho široce rozložitý růst oživí váš venkovní prostor. Přinášíme také návod na jeho pěstování, abyste mohli ‘Mint Julep’ snadno začlenit do své zahrady.

Vizualizace okrasné zahrady - 39 (Autor: IMPEKA s.r.o.)

Návrhy okrasných zahrad: Tajemství kombinace tvarovaných stromů a kamenů

Vítejte ve světě okrasných zahrad, kde každý prvek hraje klíčovou roli v celkové kompozici. Tvarované stromy a solitérní kameny přitahují pozornost a dodávají zahradě jedinečný charakter. Avšak mnoho lidí se potýká s výzvou, jak je správně integrovat do svého prostoru. V tomto článku vám nabídneme inspiraci, jak na to.

Listnaté stromy v japonské zahradě 2 (Autor vizualizace: IMPEKA s.r.o.)

Okrasné listnaté stromy: Krása v každém ročním období

Listnaté stromy a keře jsou nedílnou součástí naší přírody a okrasných zahrad. Jejich krása a estetický dopad přináší radost a příjemnou atmosféru. V tomto článku se podíváme na rozdíly mezi listnatými a jehličnatými stromy, představíme několik populárních druhů listnatých stromů pro okrasné zahrady a také si povíme o základní péči a udržování těchto stromů.

0 Kč0 produktů

Výběr