Ve výběru:

Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají

Pěstování tvarovaných okrasných stromů

Údržba a péče o stromy

Zahradní bonsaje - IMPEKA - 17Z pěstování tvarovaných okrasných stromů nemusíte mít žádné obavy. Všechno to jsou běžné dřeviny, jsou pouze pečlivě tvarované. Údržba a péče je tedy shodná s péčí o jakýkoli jiný okrasný strom.

Údržba zahrnuje následující činnosti:

  • zavlažování a hnojení podle půdy,
  • udržování tvaru a řezu,
  • případný postřik proti škůdcům nebo chorobám.

Konkrétní rady a doporučení ke konkrétní dřevině a vaší lokalitě vám poskytneme v showroomu.

TIP: Přečtěte si řadu článků v našem blogu věnovaných pěstování venkovních bonsají a také články věnované údržbě zahradních bonsají.

Sadba

Zahradní bonsaje dodáváme v dřevěných boxech nebo plastových kontejnerech obsahujících hnojivo na několik měsíců:

  • stromy nemusíte ihned sázet do země,
  • místo sadby do země je můžete v boxu postavit na terasu.

Nároky okrasných stromů

Rod stromu Nároky stromu
Borovice
(Pinus)
Borovice patří mezi odolné a na půdu nenáročné stromy. Nejlépe jí vyhovuje propustná půda. Je výrazně světlomilná, proto ji nesázejte do úplného stínu.
Cypřišek
(Chamaecyparis)
Cypřišek vyžaduje polostín a zvláště zlatavé kultivary je třeba chránit před zimním sluncem. Dobře snáší znečištěné ovzduší, takže je vhodný i do měst. Většina cypřišků dobře zvládne i sucho.
Jalovec
(Juniperus)
Jalovec vyžaduje plné slunce, nebo maximálně lehké přistínění. Je nenáročný na půdu a dobře se mu bude dařit také v kamenité či vápnité půdě nebo stavební suti. Jalovec nevyžaduje zálivku a není vhodné jej umisťovat do míst s vysokou hladinou podzemní vody.
Jedle
(Abies)
Jedle dobře snáší znečištěné ovzduší a proto se hodí i do městského prostředí. Bude se jí dařit v polostínu a ve vlhké propustné půdě.
Kryptomerie
(Cryptomeria)
Kryptomerie vyžaduje slunné až mírně polostinné stanoviště a hlubší, mírně kyselou a vlhčí půdu, která nebude přesychat.
Tis
(Taxus)
Tis je odolný vůči znečištěnému ovzduší, takže je vhodný do měst. Dobře se mu daří jak na slunci (neplatí pro kultivary se žlutými nebo pruhovanými listy), tak v polostínu a stínu. Vyhovuje mu vlhká a živná půda, ale zvládne i sušší půdy. Hůře roste na půdách písčitých nebo těžkých zamokřených.
0 Kč0 produktů

Výběr