Ve výběru:

Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají

Správné hnojení okrasných dřevin

Jen málokteré půdy, do nichž okrasnou dřevinu zasadíte, budete moci ponechat bez dozoru a pravidelného hnojení. V tomto článku si popíšeme, jak správně okrasné stromy hnojit.

hnojivo pro okrasné stromyNejlepším způsobem, jak dodat rostlinám dostatek živin ve vyrovnané dávce, je použití pomalu rozpustných zásobních hnojivNejznámější je Osmocote, hodí se typ pro 5-6 měsíců. Při hnojení se řiďte pokyny výrobce.

Kdy hnojit

Termín hnojení (na jaře) naplánujte tak, aby doba účinku skončila nejlépe v srpnu.

Dodatečné hnojení

Později můžete dřevinám dodat hnojivo bez dusíku, pouze jako zdroj hořčíku a draslíku, případně obohacené o fosfor. Pomáhá vyzrávání dřeva a rozvoji kořenů, čímž je posílena odolnost proti vymrzání a suchu. Také snižuje riziko napadení houbovými chorobami.

Hnojivo pro venkovní bonsaje

 Hnojení venkovních bonsají

Zajímavým tipem pro velké bonsaje je hnojivo Osmocote Exact Standard High K 5 – 6M, které má zvýšený obsah draslíku, jenž napomáhá silnějšímu a kompaktnějšímu vzrůstu. Po tvarovacím řezu je možné rostlinu také lehce přihnojit.

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

Přihlaste se k odběru videí

YouTube kanál IMPEKA »

0 Kč0 produktů

Můj výběr