Ve výběru:

Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají

Zazimování stromů pěstovaných v nádobách

Zima už klepe na dveře a měli bychom myslet na to, že okrasné stromy zasazené do nádob je třeba pečlivě zazimovat. Jak na to představuje následující článek.

Pokud mrazy trvají déle než pár dní, může nádoba se stromem promrznout. A to by bylo nemilé, neboť by mohlo dojít k poškození kořenového systému okrasného stromu.

V článku věnovaném  ochraně okrasných stromů jsme vám radili obalit květináč jutou, kokosovou nebo rákosovou rohoží a vycpat takový kabátek slámou či opadaným listím. Ale existuje i jiná a velmi účinná metoda, kterou jsme sami použili v našem showroomu tvarovaných stromů.

POSTUP: Jak ochránit stromy před mrazem

Sežeňte si polypropylenové pytle a ty naplňte slámou.

  1. Pytle pevně utáhněte a svažte provazem tak, aby nevznikaly mezery a vzduchové kapsy. Sláma je jeden z nejlepších tepelných izolantů vůbec a polypropylen navíc dobře ochrání před mrazivým větrem.
  2. Povrch nechejte volně dýchat až do doby, kdy teploty klesnou pod -5 °C i přes den.
  3. Potom je vhodné pokrýt povrch hlíny slámou, chvojím nebo mulčovací kůrou, doporučujeme alespoň 7-10 cm vysokou vrstvu.

POZOR: Nezapomeňte také na zimní zálivku, a to zejména v době, kdy není dostatek srážek, ať už dešťových nebo sněhových. Stromy zalévejte ale pouze tehdy, když nemrzne!

Zobrazit okrasné stromy SKLADEM 

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

Přihlaste se k odběru videí

YouTube kanál IMPEKA »

0 Kč0 produktů

Výběr