Ve výběru:

Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají

Ochrana stromů před sluncem, mrazem, chorobami a škůdci

Aby nepřišla finanční a časová investice do tvarovaných okrasných stromů na vaší zahradě vniveč, je třeba je chránit před zimním sluncem, mrazem, chorobami a škůdci.

Ochrana stromů před zimním sluncem 

slaměná rohožPo přesazení je dobré všechny jehličnany, které jsou vystavené ostrému slunci, na sklonku zimy lehce přistínit. Můžete použít lehkou slaměnou rohož nebo bílou netkanou textilii. Ochranu upevněte tak, aby stromek netísnila a neporanila.

V dalších letech je tak potřeba chránit rostliny, které jsou na zimní slunce citlivé (například cypřišek). Nejcitlivější druhy na slunce nesázejte vůbec a problému se vyhnete.

Ochrana stromů před mrazem

jutaCitlivější druhy vysazujte jen na chráněná místa, ty odolnější se s mrazem vypořádají samy.

Jiná je situace u dřevin v nádobách: při dlouhotrvajících mrazech může květináč promrznout (čím menší, tím rychleji) a mohlo by dojít k poškození kořenů. Pokud jsou velké mrazy hlášeny nebo žijete v hodně chladné oblasti, ochraňte květináč obalem z juty nebo kokosové rohože či z rákosu nebo chvojí. Takový „kabátek“ ještě vycpěte opadaným listím či slámou. Zimní ochrana nikdy není na škodu.

Ochrana proti chorobám a škůdcům  

Pokud se o svou novou dřevinu budete starat dobře a zejména po výsadbě jí budete věnovat potřebnou pozornost, výrazně snížíte riziko napadení chorobami a škůdci.

Každopádně je potřeba postupovat stejně jako u běžných jehličnanů: rostlinu kontrolujte a pokud se objeví sebemenší příznaky napadení, neprodleně aplikujte vhodné přípravky. Nikdy nečekejte, že „to přejde“!

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

Přihlaste se k odběru videí

YouTube kanál IMPEKA »

0 Kč0 produktů

Výběr