Ve výběru:

Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají

Výsadba stromů (8): Sadba stromu

[SERIÁL] V osmém dílu seriálu o výsadbě tvarovaných okrasných stromů se budeme věnovat samotné výsadbě.

Manipulace se stromem

Při přesazování a sázení zacházejte se stromem velmi opatrně. Nejlepší je ho přenášet za kořenový bal pomocí železných háků. Pokud musíte uchopit strom za kmen, uchopte jej těsně nad kořenovým balem, ale chraňte kůru několikrát přeloženou jutou proti mechanickému poškození.

Usazení stromu do jámy

Po usazení stromu do správné pozice a hloubky přestřihněte vrchní stahovací drát nebo uzly jutového obalu. Jutu ani pletivo neodstraňujte.

Do hlubší části jámy použijte zeminu ze spodní vrstvy smíchanou s minerálním substrátem v poměru 1:1 (pokud je spodní zemina velmi špatná, poměr substrátu se zvýší). Do horní vrstvy zásypu použijte vrchní zeminu vylepšenou minerálním nebo organickým substrátem. Dávejte pozor, aby kolem kořenového balu nevznikaly vzduchové kapsy.

výsadba jehličnanu do volné půdy

Po výsadbě

Po výsadbě povrch půdy opatrně sešlápněte, dávejte ale pozor na kořenový bal. Poté pomalu, trpělivě ale důkladně zalijte – tedy dokud se voda vsakuje.

Po výsadbě se po vsáknutí vody z první zálivky kolem stromu vytvoří závlahová mísa o průměru jako byla jáma. Do mísy nesázejte žádné další rostliny, povrch nezatravňujte.

POZOR: Výsadbová mísa má sice udržet srážkovou a zálivkovou vodu v kořenovém prostoru, ale měla by mít takový spád a tvar, aby se voda nedržela přímo u kmene stromu.

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

Přihlaste se k odběru videí

YouTube kanál IMPEKA »

0 Kč0 produktů

Výběr