Ve výběru:

Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají

Jak na zalévání a hnojení okrasných stromů

Víte, jak správně zalévat a hnojit tvarované okrasné stromy, aby se jim dařilo a rostly ke kráse? Více přibližuje následující článek.

Zalévání okrasných stromů

Tvarované okrasné stromy  potřebují zalévat méně často, s výjimkou v extrémně horkém nebo větrném počasí.

Zalévání z hadice nebo postřikovačem by mělo být provedeno pomalu a hluboce. Ne často, aby se zabránilo mělkému zakořenění kořenového systému nebo kořenových chorob. Nechte půdu vyschnout několik centimetrů hluboko před zavlažováním.

RADA: Zalévejte jednou až dvakrát týdně a udržujte půdu vlhkou, NE mokrou.

Hnojení

Stromy hnojte na počátku vegetačního cyklu a nejlépe hnojivem s pozvolným uvolňováním. Taková hnojiva se zapravují ke kořenům.

V září můžeme pohnojit hnojivem speciálně určeným pro podzimní hnojení (s vyšším obsahem draslíku). Draslík s vyšším obsahem pomáhá brzdit růst jehličnanů před zimním spánkem. Ukončuje vegetaci a urychluje vyzrávání pletiv. Jehličnany jsou tak rychleji a lépe připraveny.

Pokud vysazujeme na trvalé stanoviště na podzim, tak první hnojení provádíme až na jaře. Kdybychom je nehnojili a pouze je stříhali, dřeviny by postupně slábly a řídly.

RADA: Pravidelně provádíme preventivní postřik proti škůdcům a chorobám.

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

Sdílejte článek na sociálních sítích

Přihlaste se k odběru videí

0 Kč0 stromů

Můj výběr