Ve výběru:

Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají

Výsadba stromů (7): Do čeho sázet

[SERIÁL] V sedmém dílu seriálu věnovaného výsadbě tvarovaných okrasných dřevin se podíváme na to, do jaké půdy je třeba sázet.

Těžší a nepropustné půdy vylepšíte materiály zlepšujícími propustnost půdy (například písek, drcené kamenivo – štěrk) smíchanými s vrchní vrstvou půdy. V písčitých půdách je vhodné přidávat jíly nebo dobrý kompost pro zlepšení schopnosti substrátu vázat vodu. Obvykle se provádí vylepšení půdy maximálně do 50 % objemu.

tvarovaný okrasný strom 41

Minerální substráty jsou na bázi písku, štěrku, případně jiných nestlačitelných materiálů (liapor, keramzit, cihlový recyklát a podobně) smíchané se stávající zeminou. Minerální substráty lze používat ve spodních i vrchních vrstvách výsadbové jámy, každopádně by měly být použity do spodní části.

V organických substrátech převažují organické složky (dobře rozložený kompost, kvalitní živná ornice, kompostovaná kůra, rašelina). Organické složky používejte pouze pro vylepšení půdy ve svrchní vrstvě jámy – do hloubky 20, maximálně 30 cm.

Do půdy (substrátu) mohou být přidávány další pomocné složky, například hydroabsorbenty (pomáhají udržet vláhu v písčitých půdách, např. Teracotem) nebo zásobní hnojiva, která postupně uvolňují živiny (např. Osmocote).

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

Přihlaste se k odběru videí

YouTube kanál IMPEKA »

0 Kč0 produktů

Výběr