Ve výběru:

Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají

Výsadba stromů (4): Stanoviště okrasného stromu

Okrasná zahrada

[SERIÁL] Čtvrtý díl seriálu věnovaného výsadbě okrasných stromů vám prozradí, jak na správný výběr stanoviště k výsadbě.

Pro výsadbu tvarovaného jehličnanu zvolte místo chráněné před prudkým větrem. Na prudké slunce můžete umístit borovice a jalovce, zvládnou je i některé cypříšky a korejské jedle, ale tisy a kryptomerie budou spokojenější v lehkém bloudivém stínu.

Okrasné stromy v našem showroomu 4

Žádný z námi nabízených stromů nesnese trvale zamokřenou půdu, problémy budou mít také na jílovitých nepropustných půdách. Písčité půdy vyhovují borovicím a jalovcům, ostatním druhům se povede podmínky na písku zlepšit tak, aby bez problémů rostly.

Zlepšit podmínky budete muset i tam, kde sice byla propustná půda, ale několik let tam řádila a půdu utužovala stavba domu. Pozor také na stavební odpad či různé látky, které po stavbě často zůstanou!

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

Přihlaste se k odběru videí

YouTube kanál IMPEKA »

0 Kč0 produktů

Výběr