Ve výběru:

Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají

Péče o okrasné stromy: Pletí, kypření, mulčování

Váš tvarovaný okrasný strom si žádá pravidelnou péči. V tomto článku se podíváme na pletí, kypření a mulčování.

Pletí

Odstraňování plevele ze zálivkové mísy nebo z nádoby je samozřejmostí. Vhodnější je mechanické pletí než používání herbicidů. Plevel odstraňujte i s podzemními částmi, ale neporaňte přitom kořeny dřeviny.

Kypření

Povrch zálivkové mísy můžete lehce zamulčovat (viz Pokyny pro výsadbu tvarované dřeviny – součást dokumentace ke každému stromu). I tak se občas pod kůru podívejte. Může se stát, že se na povrchu půdy díky zálivce vytvoří málo prodyšná krusta. Tu je vhodné opatrně a citlivě rozrušit, ale neporaňte přitom kořeny dřeviny.

V nádobách kypření nebude potřeba, zvlášť když použijete zeolitové substráty.

Doplňování mulče  

Mulč pod stromkem je vhodný proto, že omezuje zaplevelování a přehřívání povrchu půdy. K mulčování ale nemusíte nutně používat jen kůru a štěpku (každopádně se vyhněte nevkusným barveným produktům). Můžete například použít podrcené listí, které nasbíráte do koše sekačky při sečení trávníku po opadu listí, případně obyčejnou slámu. Připomínáme, že mulč by se neměl dotýkat kmene a kořenového krčku.

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

Sdílejte článek na sociálních sítích

Přihlaste se k odběru videí

0 Kč0 stromů

Můj výběr