Ve výběru:

Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají

Naše tvarované stromy putují do Norska

Jak jste se již dozvěděli v našich článcích o japonských zahradách, jejich obliba a popularita u nás neustále stoupá. V severských zemích je však stavba těchto zahrad méně obvyklá, například v Norsku. Pojďme se společně podívat právě do Norska na stavbu jedné ze zahrad inspirovaných japonským stylem.

Seznámení s Alexem

Jednou ze zajímavostí této zahrady je to, že si ji staví Čech, který se svou rodinou žije trvale v Norsku, a to v oblasti Nord-Odal. Jmenuje se Alex Weigert a před několika lety začal s realizací překrásné zahrady japonského typu o rozloze 3300 m2! Jako dodavatele tvarovaných stromů pro svou vysněnou zahradu si vybral právě naši společnost.

výběr stromů

Po důkladném průzkumu našeho webu se k nám vydal na dobrodružnou cestu pro své stromy, a aby spojil příjemné s užitečným, rovnou navštívil i svou rodinu.

Vzhledem k tomu, že jsou všechny naše stromy odolné a mrazuvdorné, nemusel Alex dělat žádné kompromisy ve výběru rodů a druhů tvarovaných stromů vhodných do jeho zahrady.

Vybíráme správné stromy

Spolu jsme vybrali vhodné tvary, a po zvážení budoucího stanoviště stromů v zahradě se Alex rozhodl pro konkrétní stromy:

Výběr jsme tedy zvládli rychle, ale protože Norsko není členem EU, museli jsme začít pracovat na vyřízení všech nutných dokumentů potřebných pro dovoz do Norska, a to tak, aby Alex stihl loď do Švédska.

expedujeme stromy

Razítka, spousta razítek

Rozběhli jsme tedy kolečko po úřadech –  žádost o dovoz do Norska u norských úřadů, doklady o původu stromů, vývozní doklady, průvodní osvědčení na celnici a v neposlední řadě absolvování důkladné kontroly zdraví stromů pod dohledem Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) s cílem získat rostlinolékařské osvědčení.

Hurá na cestu

Ze zahrady po výsadbě stromůO 150 razítek později je vše úspěšně hotovo, a stromy mohou začít svou dlouhou dobrodružnou cestu. Čeká je více než 1500 km, rychlost maximálně 80 km/h, a několik zajížděk, aby se vyloučily tunely s výškou pod 3,5 m.  I když nedoporučujeme vézt stromy na otevřeném vozíku na delší vzdálenosti, v tomto případě nám nic jiného nezbývá. Proto upevňujeme nejen boxy a kontejnery, ale i kmeny stromů proti větru ve směru jízdy a do boků.

Doma v Norsku

Po příjezdu a vydatném spánku se Alex hned druhého dne vrhl na výsadbu stromů. Stromy přivezl v pořádku a bez úhony, pomineme-li mírné rozcuchání od větru..

Jsme velmi rádi, že jsme mohli právě na tuto zahradu dodat tvarované stromy a stavbu této zahrady budeme na dálku sledovat. Alexovi přejeme úspěšné dokončení zahrady.

TIP: Podívejte se do fotogalerie této okrasné zahrady.

Tvarované stromy skladem 

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

Přihlaste se k odběru videí

YouTube kanál IMPEKA »

0 Kč0 produktů

Můj výběr