Ve výběru:

Do vaší zahrady přinášíme krásu zahradních bonsají

Japonská zahrada (22): Nejkrásnější zahrady v Japonsku i u nás

[SERIÁL] Vydejte se s námi do světa japonských zahrad. Ve dvacátém druhém dílu tohoto seriálu se zaměříme na nejkrásnější zahrady v Japonsku i u nás.

Tři nejkrásnější japonské zahrady

První ze zmíněné trojice je zahrada Kóraku-en, která se nachází v prefektuře Okajama na japonském ostrově Honšú. Byla založena v roce 1687, o 15 let později ji dokončil Ikeda Cunamasa. Následně došlo k jejímu zpřístupnění veřejnosti a v současné době můžete obdivovat plochu o rozloze 13 hektarů. Za dominantu zde lze přitom považovat hrad Okajama.

Označení dalších dvou zahrad je velmi podobné. Zahrada Kairaku-en se nachází v japonském městě Mito. Byla založena v roce 1841. Zahrada je nejkrásnější především na přelomu únoru a března, kdy začínají kvést zdejší švestky a zaplní zahradu krásnými odstíny bílých, růžových a červených květů.

Poslední z trojice je zahrada Kenroku-en ležící ve městě Kanazawa. Je významná především tím, že stojí za návštěvu v jakémkoliv ročním období. Najdete zde celkem přes osm tisíc stromů a 183 druhů rostlin. Kromě jiného se zde nachází vůbec nejstarší fontána v Japonsku, která pracuje s přirozeným tlakem vody. Zdejší čajovna je dále vůbec nejstarší budovou v zahradě. Postavena byla již v roce 1774.

Japonská zahrada v Praze

Krásu tohoto umění můžete obdivovat i v České republice. Japonská zahrada tvoří část Botanické zahrady hlavního města Prahy. Zaujímá zde rozlohu 0,67 hektaru a za jejím návrhem stojí Ing. Kamila Skálová. V hlavní části se nachází umělý horský potůček a atmosféru dotváří japonské javory. Ve vodě můžete pozorovat takzvané koi-kapry, které symbolizují štěstí a blaženost. V zahradě se rovněž konají pozoruhodné výstavy bonsají.

Minulé díly

Náš seriál je již u konce. Všechny díly si můžete přečíst v rubrice Japonská zahrada.

Tvarované stromy skladem 

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

Sdílejte článek na sociálních sítích

Přihlaste se k odběru videí

0 Kč0 stromů

Můj výběr